A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Зразковий аматорський польський хор «Молоде листя»

    Назва «Молоде листя» говорить про зв’язок поколінь. Коріння, стовбур, гілки – прадіди, діди, батьки, а листя – діти, які вивчають і цінують традиції предків.

    Ініціатором створення польського дитячого вокального колективу у м. Бар стала на той час голова товариства поляків п. Маргарита Мєдвєдєва (зараз директор Польського Дому).

   Творча діяльність колективу полягає у регулярних заняттях та участі у різноманітних заходах – від місцевого до міжнародного рівнів.

    За час існування колективу (з 1998 р.) він постійно трансформувався – від вокального ансамблю до справжнього хору, що співає дитячі, духовні, патріотичні, народні, класичні та сучасні пісні, переважно a capella (без музичного супроводу). Вік учасників – від шести до шістнадцяти років. Колектив охоплює більше шістдесяти учасників, що об’єднані у вікові групи. В залежності від віку п. Людмила Халабуда (керівник і диригент хору) підбирає репертуар, який би подобався виконавцям та слухачам. У хорі співають діти не лише з польських родин, а й ті, хто хоче вивчати мову та культуру сусідньої нам країни.

    Шліфується виконавська майстерність юних хористів не лише регулярними заняттями у класі, але й численними репетиціями, виступами, майстер-класами, спільними заняттями та концертами (у тому числі з молодіжним хором «Portamento» з м. Стараховіце), участю у концертах, конкурсах, престижних фестивалях Республіки Польщі та України.

   Голоси молодих співаків з Бару неодноразово звучали у мм. Вінниці (фестивалі «Єднаймось, радіймо, співаймо», «Подільські барви», «Чим хата багата, тим й рада», «Різдв’яне диво», «Польська вігілія»); Донецьку «Шопенівські зустрічі»; Хмельницькому, Львові, Луцьку (фестивалі польської культури), Бару (міжнародний фестиваль «Подайте браття руки»); у містах-побратимах м. Бара – Квідзин, Рибнік, Стараховіце; у Мілічу, Кракові, Варшаві, Торуню; Празі (Чеська Республіка); на кресовому фестивалі у м. Вроцлав (2002, 2005, 2008, 2009, 2011, 2015, 2016 рр.); міжнародному хоровому фестивалі у м. Влоцлавек (2007 р.); міжнародному телевізійному кресовому фестивалі у м. Мронгово (2006, 2010, 2012 рр.); благодійних концертах у м. Сицув (2012 р.) та ін.

    Склад хору часто змінюється, тому що діти виростають, їдуть навчатися, працювати, а молодші – займають їх місця. Окрім спільних занять хористи разом подорожують, виступають, тому у колективі завжди панує атмосфера музики, дружби і радості.

http://bardompolski.org/about-us/mlode-liscie.html

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень