Циганський шоу-театр «Андо Шатро»
|
Вінницький регіональний центр культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» («З Богом, цигани!»)
Вінницький регіональний центр культури та мистецтв циганського народу «Девлеса, ромале!" («З Богом, цигани!») був створений у 2001 році на базі циганського шоу-театру «Шатро», заснованого Андрієм Сенченком у 1998 році. У 2011 році циганський шоу-театр змінив назву на «Андо Шатро» («У шатрі»). Головним режисером та художнім керівником циганського шоу-театру «Андо Шатро» є Андрій Сенченко – поет, композитор, гітарист і співак. Віце-президент центру: Наталія Сенченко – поетеса, артистка та директор шоу-театру «Андо Шатро». Основним напрямком діяльності центру є збереження, розвиток та популяризація надбань культурно-мистецьких цінностей ромського народу на Вінниччині. Творчий колектив циганського шоу-театру «Андо Шатро» має численні відзнаки, нагороди, грамоти та подяки, побував у багатьох куточках України та за кордоном. На Міжнародному фестивалі «Молодь та мистецтво проти расизму» в Одесі став лауреатом та дипломантом. Вінницький регіональний центр культури та мистецтв циганського народу «Девлеса, ромале!» об'єднує ромів різних етнічних груп. Центр підтримує тісні зв'язки з іншими ромськими громадами України та іншими етнічними групами ромів – ловарійськими, польськими, угорськими. |