A A A K K K
людям із порушенням зору
Управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації

Польський вокальний ансамбль " Срібні голоси" Спілки поляків Вінниччини

    Вокальний ансамбль «Срібні голоси» Спілки поляків Вінниччини створено у 2011 році. Колектив об’єднав людей різних професій, захоплених  красою польської і української пісні та любов’ю до співу. За роки своєї діяльності  «Срібні голоси» здобули визнання у рідному місті та далеко за його межами. Географія виступів колективу окрім Вінниці охоплює Київ, Житомир, Одесу, Коростень, Бар, Шаргород, а також польські міста Бендзин, Кошеньчин, Забже, Битом, Пшедбуж, Кельце, Вроцлав.

  Традиційною для ансамблю стала участь у щорічному полонійному фестивалі «Єднаймося, радіймо, співаймо!» м.Вінниця (2011-2016рр.), Днях польської культури у м.Бар (2012, 2014, 2016р.), фестивалі польської культури «Веселка Полісся» м.Житомир (2012-2015 рр.), фестивалі польскої колядки м.Коростень (2012, 2013р.). За високий виконавський рівень та майстерність колектив запрошували до участі в своїх заходах полонійні спільноти Києва (2012р.) та Одеси (2013, 2014р.).

    Також, ансамбль є активним пропагандистом польської культури на мистецьких заходах національних меншин Вінничини: Міжнародний фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!» м.Шаргород (2012р.), фестиваль національних культур Вінниччини «Подільські барви» м.Вінниця (2015р.).

   Особлива гордість колективу – здобуття ІІІ місця на Міжнародному фестивалі коляд і посторалек у м.Бендзин у 2013р., та ІІ місця на тому ж фестивалі у 2016 р. і гран-прі ХІІІ Всеукраїнського міжнаціонального фестивалю «Українська родина 2014».

     У лютому 2016 року з успіхом відбувся перший творчий концерт колективу «Срібні голоси».

    У творчому доробку ансамблю - кращі зразки польського пісенного мистецтва в обробці художнього керівника - Ірини Годної. Провідне місце у репертуарі колективу посідають народні пісні та високохудожні зразки  майстрів пісенного жанру: М.Верменича, О. Білаша, І. Поклада, С.Краєвського, К.Кленчона та ін.

   Слухачі завжди відзначають емоційну, яскраву та самобутню манеру виконання ансамблю, тонке відчуття стилю того чи іншого композитора. Спів колективу відзначається злагодженістю ансамблю та інтонаційною чистотою, чіткістю дикції та ясністю фразування. Це сприяє виразному донесенню до слухачів характеру кожного виконуваного твору. Над усім цим у колективі працюють давно, наполегливо і повсякденно.

     Основна мета діяльності колективу - збереження та примноження культурного надбання поляків України, пропаганда польського та українського вокального мистецтва. Своїм натхненним мистецтвом «Срібні голоси» оспівують красу рідного краю, плекають польські традиції та дарують людям естетичну насолоду, роблять вагомий внесок у розвиток культури.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень