A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Вокальне тріо «Ажур» Спілки поляків Вінниччини

    Вокальне тріо «Ажур» діє при Спілці поляків Вінниччини з 2011р. До складу колективу увійшли професійні музиканти:

Світлана Іскра – кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри теорії та методики музичного виховання Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу;

Ірина Сідорова – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки, теорії та методики музичної освіти факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв Вінницького державного педагогічного університету;

Ірина Годна - магістр музичного мистецтва, старший викладач кафедри теорії та методики музичного виховання Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, художній керівник колективу.

  Тріо є активним пропагандистом кращих зразків української та польської  камерно-вокальної музики. Репертуарна палітра колективу досить різножанрова: від обробок польських і українських народних пісень, класики пісенного жанру (І. Шамо, О. Білаш, І. Поклад, А. Горчинський, З. Корепта, П. Херт) до джазових композицій і сучасної естрадної музики (Г. Гаврилець, «Океан Ельзи»). Керівнику колективу вдалося сформувати самобутнє, ні на кого не схоже творче обличчя тріо, адже проблему репертуарної політики вона вирішує шляхом створення власних цікавих аранжувань для даного складу виконавців. Усі її обробки та переклади випробувані і перевірені багаторічною концертною діяльністю колективу, мають свій неповторний стиль і викликають зацікавленість у слухачів.

   За роки своєї діяльності «Ажур» став постійним учасником різних мистецьких заходів, фестивалів та конкурсів не лише рідного міста. Цей колектив із захопленням вітала публіка Києва, Житомира, Одеси, Коростеня, Бару, Шаргороду, а також польських міст Бендзина, Кошеньчина, Забже, Битома, Пшедбужа, Кельце, Староховіц, Вроцлава. Тріо є володарем численних дипломів, подяк та грамот фестивалів та конкурсів. Особливою гордістю колективу є перемога у Міжнародному конкурсі колядок і пасторальок у м.Бендзин (І місце, Польща, 2011р.) та у Warsztatach Artystycznych в м.Пшедбуж (Польща, 2015р.).

   Слухачі завжди відзначають високий професійний рівень колективу, яскраве артистичне виконання. Кожен твір у виконанні тріо – неповторна історія з елементами хореографії, театральної взаємодії, стильними сценічними костюмами.

   Виконавська майстерність колективу характеризується чистотою інтонування, тембральним ансамблем, вокальною технікою. Колектив не притримується традиційного для тріо розподілу голосів на І, ІІ сопрано та альт: кожна з учасниць має сольні проведення, сольні твори, розстановка голосів змінюється у зв’язку із завданнями втілення художнього образу кожного твору. Учасниці колективу не зупиняються на досягнутому, завжди знаходяться у творчому пошуку, постійно і наполегливо працюють над своїм виконавським рівнем.

   Тріо «Ажур» є активним учасником руху за національну самоідентифікацію, відродження та збагачення культурної спадщини національних меншин України, польської зокрема. І в той же час своїм мистецтвом гідно представляє українську національну культуру у Польщі.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень