Багатоголосся України: шануємо румунську культуру
Україна – багатонаціональна держава, яка шанує всі національні меншини, що проживають на її території. Особливе місце серед них посідає і румунська спільнота, яка зробила вагомий внесок у розвиток нашої держави.
Сьогодні, в День румунської мови, ми згадуємо про багату історію співіснування українців і румунів на землях Буковини, Герци, Закарпаття та Бессарабії. Міжнаціональна злагода, яка панувала в цьому регіоні протягом століть, є яскравим прикладом того, як різні культури можуть мирно співіснувати і взаємозбагачуватися.
Сьогодні, коли Україна переживає складні часи, підтримка, яку отримує наша держава від румунського народу, є особливо цінною. Міцні партнерські стосунки між нашими країнами ґрунтуються на взаємоповазі, розумінні та спільних цінностях.
Сьогодні з нагоди Дня румунської мови в Чернівецькій області відбулися урочистості. Представники румунської спільноти, громадських організацій, місцевої влади зібралася біля пам’ятника видатному румунському поету, публіцисту та культурному діячу Міхаю Емінеску, його творчість стала невід’ємною частиною літературного надбання не лише румунського народу, а й всієї Європи.
Цього року Товариство румунської культури імені Міхая Емінеску відзначає своє 35-річчя. З цієї нагоди товариство привітали представники місцевої влади, а також Генеральний консул Румунії в Чернівцях Ірина Лоредана Стенкулеску.
Варто згадати, що у 2018 році Палата депутатів Румунії прийняла закон, який проголошує 9 листопада Днем української мови. У відповідь румунські громадські об’єднання в Україні ініціювали пропозицію щодо встановлення в нашій країні 31 серпня Днем румунської мови. Цю ініціативу підтримала Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, провівши консультації з представниками румунських громадських об’єднань Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей, а також із місцевими органами влади та освітянами.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті висловлює найкращі побажання румунській національній спільноті України в їхніх зусиллях щодо збереження та популяризації рідної мови, культури та традицій. ДЕСС впевнена, що ця діяльність сприятиме як розвитку національної спільноти, так і процвітанню всієї нашої держави.
Разом ми творимо майбутнє, де кожен голос має значення!
Фото та текст: офіційний сайт ДЕСС.