Ромська спільнота області вшанувала памʼять про нацистський геноцид ромів у роки Другої світової війни
Щороку 2 серпня вшановується Міжнародний день голокосту ромів. 80 років тому, гітлерівський режим вчинив страшний злочин проти людства. У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у газових камерах табору смерті «Аушвіц-Біркенау» (Польща), нацисти знищили останніх в’язнів так званого «циганського табору», де живцем було спалено близько трьох тисяч безневинних чоловіків, жінок та дітей. Єдиною їхньою «провиною» була належність до ромської національності. Ця дата стала ще одним кривавим символом геноциду ромського народу в роки Другої світової війни і носить назву «Калі траш», що у перекладі з ромської означає «чорний жах».
Міжнародний день голокосту ромів нагадує нам про жахливі наслідки ненависті, расизму і дискримінації. Він підкреслює критичну важливість захисту прав людини та національних меншин у сучасному світі.
Цигани – одна з етнічних груп, яка у роки Другої світової війни піддавалася систематичному переслідуванню та планомірному винищення з боку нацистів.
02 серпня 2024 року у селищі Літин відбувся мітинг-реквієм присвячений Міжнародному дню голокосту ромів. Ромська та єврейська спільноти області вшанували памʼять жертв нацистського геноциду ромського народу біля братської могили замордованих, убитих ромських, єврейських дітей та військовополонених у роки Другої світової війни.
У заході взяли участь Ігор Салецький – начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної військової адміністрації, Володимир Григориченко – голова Вінницької міської організації «Рома Поділля», Рита Трахтенберг – голова громадської організації «Рада національних товариств Вінниччини», Руслан Зелінський - почесний краєзнавець, головний спеціаліст Літинської селищної ради, Леонід Трахтенберг – директор музею голокосту м. Вінниця та Людмила Бадрак – дослідники голокосту, які розповіли про знищення ромів та євреїв у роки Другої світової війни.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)