A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Рада громадських об’єднань національних меншин: новий голос для українського різноманіття

Дата: 03.06.2024 12:55
Кількість переглядів: 19

 

В час, коли Україна переживає нелегкі часи, акценти зміщуються. Важливо розуміти, що зараз не лише держава має давати національним меншинам, але й те, що самі національні меншини, об’єднавшись, можуть дати державі. Цей меседж став ключовим першого засідання Ради громадських об’єднань національних меншин України, яке сьогодні відбулося у Києві за сприяння Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Створення Ради стало відповіддю на цю потребу. До її складу увійшли представники національних меншин, ретельно відібрані за результатами відкритого конкурсу. Їх об’єднує спільна мета: створити справедливе та інклюзивне суспільство, де кожна людина, незалежно від етнічної приналежності, почувається рівною та поважаною.

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) у вітальному слові підкреслив важливість цієї події: “Ви представляєте не просто громадські об’єднання, а свої народи. Це величезна відповідальність і довіра, яку дали вам ваші люди і наші співвітчизники. Рада дає можливість представникам національних меншин України бути почутими та впливати на важливі рішення.”

Олександр Ільков, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, додав: “Національні меншини України – це невід’ємна частина нашого суспільства, і їхній внесок у розвиток країни неможливо переоцінити. Ми очікуємо, що Рада стане майданчиком для конструктивного діалогу між владою та національними меншинами. Разом ми зможемо побудувати ще більш справедливе та інклюзивне суспільство для всіх громадян України.”

Рада громадських об’єднань національних меншин (спільнот) України – консультативно-дорадчий орган, створений за сприяння Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, стало, на сьогодні, голосом 18 національних меншин країни.

Чому це важливо?

  • Це перший постійний орган такого типу в Україні. Це знаменує собою визнання важливої ролі, яку національні меншини відіграють у житті країни.
  • Рада представлятиме інтереси 18 національних меншин. Це дасть їм можливість впливати на політику, яка стосується їхнього життя.
  • Створення Ради сприятиме єднанню та співпраці між різними національними меншинами. Це допоможе їм спільно вирішувати проблеми та досягати спільних цілей.

Ключові моменти з першого засідання:

Шляхом таємного голосування обрано Голову Ради, ним став Олександр Хара – представник грецької національної меншини. Заступником Голови обрано представника гагаузької національної меншини Василя Келіогло. Секретарем Ради ГО національних меншин більшістю голосів обрано Лесю Ярмак – представницю польської національної меншини.

Строк повноважень Ради становить чотири роки з дня затвердження ДЕСС її персонального складу. Строк повноважень Голови, заступника Голови Ради становить один рік з дня їх обрання. Член Ради лише один раз може бути обраний Головою Ради чи заступником в межах строку повноважень одного складу Ради. Секретар Ради обирається на весь строк повноважень відповідного складу Ради, тобто на чотири роки.

Рада матиме широке коло повноважень, зокрема:

Взаємодія з владою: Рада буде співпрацювати з центральними органами виконавчої влади, щоб доносити думки та потреби національних меншин до процесу прийняття рішень.

Міжнародний аспект: Рада буде співпрацювати з міжнародними урядовими організаціями з питань прав та законних інтересів національних меншин України.

Захист прав меншин: Рада буде моніторити стан дотримання прав меншин в Україні та виступати з рекомендаціями щодо їх покращення.

Підвищення обізнаності: Рада буде інформувати громадськість про права та свободи меншин, а також про свою роботу.

Збереження та розвиток етнічної самобутності: Рада буде сприяти збереженню та розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин, а також їх інтеграції в українське суспільство.

Створення Ради громадських об’єднань національних меншин (спільнот) України став значним кроком на шляху до європейської інтеграції України, адже ЄС чітко підкреслює захист прав меншин як одну з ключових цінностей. Створення Ради дає можливість представникам національних меншин України бути почутими та впливати на важливі рішення. Це шанс для всіх меншин об’єднатися, співпрацювати та спільно будувати краще майбутнє.

Важливо відзначити:

  • Створення Ради стало можливим завдяки прийняттю нового Закону “Про національні меншини (спільноти) України”, який розширив можливості та механізми для представництва інтересів національних меншин в Україні.
  • Склад Ради формувався шляхом відкритого та прозорого конкурсу.
  • Рада буде працювати на постійній основі, проводячи регулярні засідання.

Перше засідання Ради громадських об’єднань національних меншин (спільнот) України відбулося за підтримки проєкту «Сприяння соціальній згуртованості в Україні» Ініціативи з верховенства права Американської асоціації юристів (ABA ROLI в Україні).

Фото та текст: офіційний сайт ДЕСС« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень