A A A K K K
людям із порушенням зору
Управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації

ЗВЕРНЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦЕРКОВ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАСУДЖЕННЯ АГРЕСИВНОЇ ІДЕОЛОГІЇ «РУССКОГО МІРА»

Дата: 14.03.2024 11:51
Кількість переглядів: 19

Загарбницька війна, розпочата Росією проти України у 2014 році та продовжена повномасштабним вторгненням у 2022 році, принесла на українську землю багато страждань, загибель сотень тисяч людей, у тому числі вбивство на цей час понад 520 дітей, руйнування міст і цивільної інфраструктури, спричинила наймасовішу від часів ІІ Світової війни міграційну кризу та поставила цілий регіон на межу гуманітарної катастрофи. 

Як відомо, ідеологічним підґрунтям агресії Росії проти України, російських воєнних злочинів та геноциду українського народу є шовіністична доктрина «русского міра», яка реалізується на практиці у формі диктатури під назвою «рашизм». Ця доктрина, фактично ідеологія, містить в собі заперечення права української нації на самовизначення, на суверенний розвиток, на власні державу, мову, історію, культурну самобутність та свободу віросповідання, а зрештою – на існування. Російський диктатор, представники російської влади, Московської патріархії й інших, тісно сполучених з владою релігійних структур, та пропагандистські медіа багато років поспіль заявляють, що українців як народу «не існує», а українська нація «створена штучно», та поширюють інші подібні наративи.

Слід зазначити, що патріарх РПЦ Кіріл Гундяєв та Російська православна церква були і залишаються одними із головних творців і пропагандистів ідеології «русского міра», яка передбачає винятковість «російської цивілізації» та відокремлення і вороже протистояння її іншим.  Проте така позиція – виключати або виокремлювати інших на підставі етнічності чи культурної приналежності, не відповідає основам християнської віри як такої. Розпалювання ворожнечі та ведення війни на основі ідеології «русского міра» порушує християнські принципи та протирічить духовним нормам, які має втілювати Церква. Ця ідеологія сьогодні є викликом для проповіді Євангелія в сучасному світі і руйнує довіру до християнського свідчення незалежно від конфесії.

Прикриваючись гаслами «захисту російської мови», «денацифікації» та «десатанізації» України, російські військові та окупаційна влада втілюють  на тимчасово окупованих територіях України ідеологію «русского міра», вбиваючи мешканців із проукраїнськими поглядами, винищуючи інтелігенцію, вчиняючи масові злочини проти цивільного населення. Російські ракети, дрони та артилерія щодня вбивають українців та руйнують пам’ятки історії і культури, особливо ті, що пов’язані з українською ідентичністю та духовною спадщиною. Зокрема, станом на тепер знищено та пошкоджено більше 600 релігійних споруд. Окупанти грабують і знищують українські музеї, архіви, театри, бібліотеки, впроваджуючи ідеологію «русского міра» в релігійній, культурній, освітній, політичній та інших сферах.

Російське вторгнення в Україну – це загроза для християнських традицій усіх напрямків, а також для інших релігійних традицій (іудаїзму, ісламу тощо). Наголошуючи на "братському походженні українців і росіян, що складають «Святу Русь»", звинувачуючи у військових діях  «злий Захід» і скеровуючи релігійні громади молитися за перемогу російських агресорів і окупантів, вищі керівники Російської православної церкви та низки російських протестантських союзів демонструють не прагнення до християнської єдності та миру, а фактично схвалюють та заохочують ворожнечу і ненависть до українського народу та всього вільного світу.

Ми, глави українських християнських Церков:

- рішуче засуджуємо ідеологію «русского міра» та позицію московського патріарха Кіріла Гундяєва і Російської православної церкви, а також інших російських релігійних об'єднань і лідерів, які підтримують агресію Росії проти України, виправдовують загарбницьку війну, пропагують ненависть до українського народу, розпалюють міжнаціональну та міжконфесійну ворожнечу;

- висловлюємо підтримку позиції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо заклику до Всесвітньої Ради Церков, Конференції Європейських Церков та інших міжнародних міжконфесійних інституцій розглянути питання про притягнення до моральної та іншої відповідальності Російської православної церкви та інших російських релігійних союзів, які всіляко підтримують агресію РФ проти України, розпалюють міжнаціональну і міжконфесійну ворожнечу та через проповідь ідеології «русского міра» спонукають до геноциду українського народу;

- висловлюємо вдячність державам і народам, які підтримують Україну у її боротьбі за Незалежність від російського імперіалізму, церквам і вірним в різних частинах світу, які всіляко допомогають українському народу і підносять молитви за встановлення справедливого миру в Україні, міжнародним гуманітарним організаціям, які надають допомогу нужденним в Україні та українським біженцям, богословам різних церков, які засуджують доктрину (ідеологію) «русского міра», академічним колам різних країн, які визначають наукове поняття «рашизму» та його ідеологічні засади.

Молимось за український народ, за перемогу та встановлення справедливого миру, за Божий захист нашої землі  та збереження незалежності та свободи України!

10 січня м. Київ

 

1. Епіфаній - предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України;

2. Cвятослав Шевчук - глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний архієпископ Києво-Галицький;

3. Віталій Кривицький - єпископ Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні;

4. Анатолій Козачок - старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської;

5. Валерій Антонюк - голова Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів;

6. Станіслав Носов - президент Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня;

7. Леонід Падун - старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;

8. В’ячеслав Горпинчук - єпископ Української Лютеранської Церкви;

9. Олександр Зайцев - старший єпископ Української Євангельської Церкви;

10. Маркос Оганесян - єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;

11. Сергій Шаптала – голова Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України.

 

Текст та фото: офіційний сайт ІРС (Інститут релігійної свободи)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень