A A A K K K
людям із порушенням зору
Управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації

Вступний Сертифікаційний іспит на знання польської мови відбувся у м.Вінниця

Дата: 12.06.2018 17:29
Кількість переглядів: 356

    12 червня 2018 року у м.Вінниця відбувся вступний Сертифікаційний іспит на знання польської мови для вступу до Державного університету ім. Яна Коханівського в м.Кельце (Республіка Польща), який проводиться вже третій рік поспіль. Організаторами заходу у м.Вінниці виступило польське національно-культурне товариство «Центр розвитку і партнерства «Полонія» - голова Марія Козирська-Мазур. До роботи кваліфікованого журі залучено вчителів польської мови з м. Вінниця, голову Хмільницької міської спілки поляків ім. В.Реймонта - Євгенію Брильянт та інших.

    Цьогоріч у вищезазначеному заході взяли участь понад 60 випускників та абітурієнтів з міста Вінниці, які виявили бажання навчатися в університеті.

    З привітальним словом виступив начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, який акцентував увагу на важливості проведення таких заходів. «Українські студенти в Республіці Польщі є найчисельнішою групою серед іноземних студентів, а тому популярність польських ВИШів серед української молоді зростає з кожним роком. Це в свою чергу дає поштовх до об’єднання молодіжних організацій, головною метою яких є реалізація спільних польсько-українських освітніх програм, допомога українській молоді, яка приїжджає до Республіки Польщі, розвивати свої професійні здібності та адаптуватися до Європейських освітніх стандартів. І це є надзвичайно важливим аспектом у розвитку та підтримці української діаспори за кордоном».

    В свою чергу представник Державного університету Яна Коханівського Станіслав Циган виразив готовність до співпраці та зазначив, що з польським містом Кельце-Вінницю пов’язують більш як півсторічні побратимські зв’язки. Вони закріплені не лише на папері, а реалізуються у практичній співпраці, постійній комунікації між громадами, обміном досвідом та різноманітними  напрацюваннями. Як свідчення продовження співпраці в галузі освіти, Келецька міська рада прийнята рішення про стипендіальний фонд для студентів з м.Вінниці, щоб заохотити та зацікавити українських абітурієнтів.

    Захід відбувся на високому організаційному рівні, по завершенню якого учасники мали змогу поспілкуватись та обмінятись думками.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень