A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Верховна Рада ухвалила закон, який регулює питання реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України.

Дата: 22.09.2023 15:01
Кількість переглядів: 13

За законопроєкт №9610 "Про внесення змін до Закону України "Про національні меншини (спільноти) України" щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України" проголосувало 318 народних депутатів.

Законодавець визначив, що метою ініціативи є вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) відповіздно до міжнародних договорів, які ратифікувала Україна.

При підготовці законопроєкту до другого читання були частково враховані рекомендації Венеційської комісії. Зокрема, закон доповнено та ухвалено з наступними пропозиціями.

Так, законом надано визначення поняттю «національна меншина».

Регламентується, що у населених пунктах, де проживають національні меншини, дозволено буде використання їхньої мови у рекламі, інших заходах та під час надання допомоги.

Законом також деталізовано порядок визначення певних населених пунктів як таких, де живуть представники тієї чи іншої національної меншини.

Передбачається, що у відповідних населених пунктах (визнаними місцем проживанням національних меншин) можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади.

Окрім того, гарантується державний захист тих мов національних меншин, яким загрожує знищення, а також підтримка і збереження традиційної культури та нематеріальної культурної спадщини національних меншин.

Водночас акцентується, що дія закону не буде поширюватися на росіян, які мешкають на території України.

Очікується, що реалізація закону позитивно вплине на забезпечення реалізації прав осіб, які належать до національних меншин (спільнот), та сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань України.

 

Текст та фото: офіційний сайт Укрінформ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень