A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

ЗВЕРНЕННЯ національно-культурних товариств Вінницької області у зв’язку з першою річницею початку визволення українських земель від рашистських загарбників

Дата: 31.03.2023 17:16
Кількість переглядів: 119

31 березня 2023 року у Центрі національних культур Вінниччини Рада національно-культурних товариств області провела засідання, на якому було розглянуто ряд актуальних питання щодо планування роботи та діяльності національно-культурних товариств у 2023 році в умовах правового режиму воєнного стану.

Начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної військової адміністрації Ігор Салецький подякував представникам національних спільнот за діяльність щодо збереження багатонаціональної культурної спадщини нашого краю, за активну волонтерську діяльність і гуманітарну допомогу підрозділам Збройних Сил України та внутрішньо переміщеним особам, яку національні спільноти надавали як особисто так і за допомогою своїх історичних батьківщин.

Голова громадської організації “Рада національних товариств Вінниччини” Мерабі Нарсіа висловив слова вдячності керівництву Вінницької обласної військової адміністрації за співпрацю та всебічну підтримку національних спільнот в умовах військового стану.

Крім того, у зв’язку з першою річницею початку визволення українських земель від рашистських загарбників, Рада національно-культурних товариств області прийняла звернення зі словами вдячності до усіх, хто захищав, захищає і допомагає захищати нашу державу з перших днів повномасштабного військового вторгнення рф на територію України.

                                                ЗВЕРНЕННЯ

Національні спільноти Вінниччини звертаються до світової спільноти, щоб привернути увагу до героїчних подій та, водночас – жахів війни, що відбуваються в Україні. Адже сьогодні, через погрози президента російської федерації ядерною зброєю, під загрозою ще залишаються й інші держави.

Ми відзначаємо зусилля усіх, хто захищав і захищає нашу державу.

Підтримати українців зараз – це зрозуміти, наскільки важливо не залишитися морально нейтральними до зла.

Міжнаціональна спільнота Вінницької області дякує підрозділам Збройних Сил України і Службі безпеки України, Національної гвардії і полісменам, прикордонникам і службі з надзвичайних ситуацій, медикам і транспортникам, волонтерам і журналістам:

- за захист територіальної цілісності нашої держави;

- за звільнені території;

- за врятовані життя;

- за волонтерську допомогу;

- за привернення уваги всього цивілізованого світу та міжнародної громадськості про звірства, які вчиняють рашистські окупанти.

Дякуємо за потужну допомогу країнам Європейського Союзу і Сполученим Штатам Америки, Великій Британії і Канаді, країнам-членам НАТО, міжнародним неурядовим організаціям і українській діаспорі:

- за військову та фінансову підтримку Україні;

- за введення санкцій проти рф;

- за визнання міжнародною спільнотою того факту, що сьогодні Україна стоїть на захисті єдиної, демократичної Європи, основоположних цінностей цивілізованого світу.

Ми прагнемо, щоб міжнародні договори, конвенції, якими гарантується безпека народів і суверенітет держав, працювали.

Уже рік йде тотальна війна росії проти наших людей і проти всього того, що взагалі робить людей людьми.

Ще восени минулого року Президент України Володимир Зеленський запропонував формулу миру. Це конкретні десять пунктів. Цілком реалістичні пункти, які здатні повернути повну силу Статуту ООН, іншим базовим міжнародним документам і зупинити цю божевільну агресію.

Попри все ми збережемо нашу людяність, нашу цивілізованість, нашу моральність і нашу віру в те, що зло завжди програватиме.

Дякуємо усім, хто допомагає Україні!

Вічна пам’ять тим, чиє життя забрала жорстока російська війна!

Героїзм та стійкість кожного нашого воїна стали частиною оборонного успіху України!

Слава Україні!

        

Мерабі НАРСІА– голова громадської організації «Рада національних товариств Вінниччини», голова Вінницької обласної грузинської громади «Арго»;

Теймур АБУШОВ– голова громадської організації «Вінницька міська громада азербайджанців «Атеш» («Вогонь»);

Едуард МИХАЙЛОВ – голова громадської організації «Вінницький обласний центр ассирійської культури та мистецтва»;

Ірина КНОП – голова обласного єврейського благодійного центру «Хесед-Емуна»;

Самвел ЄГОЯН – голова громадської організації «Вірменська діаспора Вінниччини»;

Микола КУРТА– голова громадської організації «Барське районне культурно-освітнє товариство поляків  ім. Конфедератів Барських»;

Рита ТРАХТЕНБЕРГ – голова Вінницького обласного відділення єврейського агентства «Сохнут-Україна»;

Володимир ГРИГОРИЧЕНКО – голова Вінницької міської організації «Рома Поділля»;

Леонід ТРАХТЕНБЕРГ – представник громадської організації «Вінницьке обласне товариство єврейської мови та культури»;

Лідія ЯКОВЕНКО – голова громадської організації «Товариство поляків Брацлавщини «Відродження»;

Олексій ПАВЛЮК – представник громадської організації «Хмільницька міська спілка поляків ім. Владислава Реймонта»;

Наталія СЕНЧЕНКО– в.о. голови громадської організації «Вінницький регіональний центр культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!»  (З Богом, цигани!»);

Антоніна ДНІСТРЯНСЬКА – голова громадської організації «Товариство польське студентів-медиків м. Вінниця  ім. Мачєя Плажинського».

 

Додатково інформуємо:

25 лютого 2022 року Рада національно-культурних товариств Вінниччини публічно засудила акт збройної агресії рф та звернулася до історичних батьківщин з проханням засудити ворожу агресію та всебічно допомогти Україні у спільній боротьбі за мир. (https://www.facebook.com/religionvin/, https://usnr.gov.ua/).

 

                 Дорогі вінничани! Шановні співвітчизники!

Наша Україна вже вісім років страждає від навали російських загарбників та їхніх поплічників. Вісім років ллється кров, ллються сльози… Частина української землі під ворожою окупацією… Останні суспільно-політичні події – визнання Росією так званої «незалежності» її ж власних утворень на окупованій Донеччині та Луганщині, відверте зазіхання на усю Україну, нашу цілісність та державний суверенітет, численні обстріли та провокації вчергове показали усім нам та усьому світу її справжнє обличчя цинічного агресора та міжнародного злочинця, що відверто плює на усі норми, правила та закони...

Тисячі українців загинули за ці вісім важких років, захищаючи наш із Вами спільний дім… Без синів лишились батьки, без батьків – діти, овдовіли дружини…

Так, усі ми – українці – різні за національною однакою, соціальним становищем, релігійними поглядами, світоглядом. І ми усі теж свого часу волею долі з тих чи інших причин стали мешкати у нашому спільному домі – на Вінниччині та в Україні. Хтось приїхав сюди навчатись, хтось працювати, хтось створив родину, хтось шукати кращу долю. Прикладів та людських історій безліч. Але ми усі – українці! І в жодному разі ми не можемо просто дивитись та ставитись байдуже до цієї страшної біди, яка намагається зруйнувати наш спільний мирний, дружний та гостинний дім, наше мирне світле, сповнене надій та віри, життя…

Шановні вінничани! Дорогі співвітчизники!

Ми завжди були, є і будемо разом у нашій спільній радості, біді та горі, завжди готові підставити плече підтримки та подати руку допомоги!  Захист нашої спільної Незалежності, устрою, добробуту, духовності та культури – це святий обов’язок нас усіх без винятку.

Ми також закликаємо наші історичні батьківщини та увесь світ рішуче засудити ворожу агресію та всебічно допомогти Україні та нам усім у нашій спільній боротьбі за мир під українським небом!

Україна переможе!

Бо як заповідав нам геній Кобзар:

-Борітеся  – поборете !

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

 

АБДУЛЛАЄВ Наміг Закіф огли – голова громадської організації «Вінницька обласна азербайджанська община «ОГУЗ»

АБУШОВ Теймур Аловсат огли – голова громадської організації «Вінницька міська громада азербайджанців «Атеш» («Вогонь»)

БОРЖЕМСЬКИЙ Володимир Анатолійович – голова громадської організації «Вінницька міська єврейська громада»

БРИЛЬЯНТ Євгенія Валеріївна – голова громадської організації «Хмільницька міська спілка поляків ім. Владислава Реймонта»

ВОЙЦІЦЬКИЙ Юрій Романович – голова громадської організації «Християнсько-демократичний союз поляків Вінниці»

ГАВРИЛЮК Олена Андріївна – голова Вінницької громадської організації «Конфедерація поляків Поділля ХХІ століття»

ГРИГОРИЧЕНКО Володимир Дмитрович – голова Вінницької міської організації «Рома Поділля»

ДНІСТРЯНСЬКА Антоніна Петрівна – голова Громадської організації «Товариство польське студентів-медиків м. Вінниця ім. Мачєя Плажинського»

ЄГОЯН Самвел Сергійович – голова громадської організації «Вірменська діаспора Вінниччини»

ІЗЕДІН Ельдар Айдерович – голова громадської організації «Кримці»

ІЛЬНИЦЬКА Зінаїда Сергіївна - голова громадської організації «Вінницьке національно-культурне товариство німців «Відергебурт»

КОЗИРСЬКА-МАЗУР Марія Йосипівна – голова громадської організації «Центр розвитку і партнерства «Полонія

КОЧЕЛАБА Володимир Анатолійович - голова громадської організації «Вінницьке обласне земляцтво білорусів»

КУРТА Микола Петрович – голова громадської організації «Барське районне культурно-освітнє товариство поляків  ім. Конфедератів Барських»

ЛАНОВИК Лариса Ярославівна – голова громадської організації «Голендерські чехи»

МЄДВЄДЄВА Маргарита Дмитрівна – директор Польського дому у м. Бар

НАРСІА Мерабі Патікоєвич - голова Вінницького обласного грузинського товариства «Арго»

РАТИНСЬКА Алла Петрівна – голова громадської організації «Спілка поляків Вінниччини»

                                             « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень