A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Громадське обговорення Концепції державної цільової національно-культурної програми “Єдність у розмаїтті”

Дата: 02.02.2023 14:00
Кількість переглядів: 77

На офіційній сторінці Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) розміщено  проєкт Концепції Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року та запрошено громадські організації національних меншин (спільнот) до її громадського обговорення .

Затвердження відповідної державної цільової програми передбачене пунктом п’ятим Прикінцевих та перехідних положень до Закону України «Про національні меншини (спільноти) України». Перевагою державної цільової програми як нормативно-правового акту є можливість визначити систему дій органів державної влади та їх фінансового забезпечення у багаторічній перспективі. Пропонована на громадське обговорення Концепція обґрунтовує необхідність розроблення відповідної державної цільової програми та визначає оптимальний варіант розв’язання актуальних питань у сфері етнополітики, є необхідною умовою для початку розробки проєкту державної цільової програми (далі – Програми).

Програма спрямована на створення сталих інституційних умов для належного забезпечення прав національних меншин (спільнот) та корінних народів відповідно до норм національного законодавства та міжнародних зобов’язань України з урахуванням контексту військової агресії росії проти України та наслідків політики російської насильницької асиміляції, що тривала кілька століть.

Серед міжнародних документів, на реалізацію положень яких спрямована Програма: Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 року, Рамкова конвенція про захист національних меншин 1995 року, Європейська хартія регіональних мов або мов меншин 1992 року, Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року тощо. Також Концепція та відповідна їй Програма є складовими виконання рекомендацій Європейської Комісії від 17 червня 2022 року у контексті набуття Україною статусу кандидата у члени Європейського Союзу, а саме: «завершити реформу правової бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, і прийняти механізми її негайного та ефективного впровадження». 

Зауваження і пропозиції до проєкту Концепції приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до 5 лютого 2023 року включно в електронному вигляді на адресу consultations@dess.gov.ua

З текстом Концепції можна ознайомитись за посиланням  https://dess.gov.ua/unity-in-diversity-program-concept-2034/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень