A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

У складі делегації ВРЦіРО Митрополит Епіфаній зустрівся з Папою Франциском

Дата: 27.01.2023 11:57
Кількість переглядів: 54

Текст та фото: пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)

25 січня 2023 р. ранком в малій залі Залу аудієнцій Павла VI у Ватикані відбулася зустріч делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Папою Римським Франциском. Православну Церкву України представляв Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, якого супроводжували архієпископ Євстратій та диякон Андрій Сидор.

Голова делегації єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян від імені Ради привітав Папу Франциска і подякував йому за зустріч. «Пригадуючи теплу зустріч зі святим Папою Іваном Павлом II у Києві в 2001 році, для нас особливо приємно сьогодні бачити продовження цього міжрелігійного та міжконфесійного діалогу тепер у Апостольській столиці», – сказав він.

«Для нас є надзвичайно важливою – продовжив єпископ Маркос – ця можливість поділитися з Вами як почуттями болю і страждань, які переживає наш народ у цей час визвольної боротьби з російським агресором, так і прикладами жертовної солідарності та відчайдушного героїзму наших цивільних співгромадян і захисників-військових, які практично втілюють Господню заповідь: “Люби свого ближнього, як самого себе”, покладаючи свої душі та матеріальні блага, щоб врятувати Український народ від знищення».

«На наше переконання, сьогодні голос Церкви і релігійних спільнот різних конфесій має голосно звучати в усьому світі за відновлення поваги до принципів і норм міжнародного права і основоположних прав людини та їх дотримання. Справедливий мир, який передбачатиме відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах буде свідченням позитивного кроку до цієї глобальної мети.

І ми щиро віримо, що Ваш і наш голос проти цієї несправедливої російської агресії, на захист скривдженого та зраненого українського народу буде почуто! І ми щиро сподіваємося незабаром гостинно прийняти Вас у Києві під мирним небом вільної та незалежної демократичної України!», – підкреслив глава делегації ВРЦіРО.

На згадку про візит єпископ Маркос подарував Папі Франциску дитячий малюнок, який символізує любов до України. Також Понтифіку було передано зменшену копію скульптури Архістратига Михаїла, яка є частиною фонтану в парку «Володимирська гірка» м. Києва.

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до Святійшого Папи Римського Франциска з наступним словом:

«Ваша Святосте!

Найперше висловлюю вдячність за цю зустріч. Наша Рада представляє релігійну та етнічну різноманітність України і свідчить про нашу здатність до плідного діалогу, конструктивної праці. Кожен з нас зберігає і цінує свою традицію та ідентичність. Водночас нас єднає любов до правди, бажання виконати заповіді Божі та служити своїй громаді та служити Україні.

Разом з нашою країною, з нашим народом ми переживаємо трагедію війни, яку Росія принесла на нашу землю. Між нами є ті, хто безпосередньо постраждав від російської агресії та її наслідків. Водночас всі ми є свідками страждань, горя, руйнувань, непоправних втрат, яких щодня зазнає український народ від дій агресора.

Ми знаємо, наскільки Ваш голос, як глави Католицької Церкви, важливий для сотень мільйонів християн у всьому світі та для всіх людей доброї волі. Він важливий і для України, де рани відкриті та кровоточать, а тому серця і душі особливо чутливі.

Ми дякуємо Вам за молитву про Україну. Впевнений, що завдяки Вашому заклику в цій молитві про перемогу правди і справедливий мир щодня єднаються мільйони голосів. І ми віримо, що духовна сила любові та співстраждання, сила Божого милосердя здатна творити чудеса, здатна зупинити поширення зла і перемагає його.

Тому ми просимо Вас, Ваша Святосте, закликати християн світу до посту і молитви про перемогу правди і справедливий мир для України 24 лютого – в день, коли рік тому розпочалася велика агресія проти нашої країни. Така думка народилася між нами під час спілкування і ми просимо Вас підтримати цю ініціативу.

Ми щиро вдячні Вашій Святості за заклики виявляти милосердя до біженців, надавати гуманітарну допомогу потребуючим. Ми дякуємо всім громадам та інституціям Католицької Церкви, всім вірним, хто зробив і продовжує робити добрі справи для нашого стражденного народу.

Ваша Святосте!

Як Предстоятель Помісної Православної Церкви України, найбільшої релігійної спільноти нашої країни, про що свідчать дані соціологічних опитувань, хочу підкреслити нашу відкритість до діалогу та співпраці. Присутні тут очільники Української Греко-Католицької Церкви та Римсько-Католицької Церкви в Україні можуть підтвердити, що протягом багатьох років ми маємо успішну співпрацю та конструктивні взаємовідносини. Як одна з Помісних Церков у родині Світового Православ’я ми засвідчуємо бажання Православної Церкви України долучитися до широкого православно-католицького екуменічного діалогу та, зокрема, до безпосередньої взаємодії з Апостольською Столицею. Впевнений, що це принесе користь і нашим Церквам, і Україні.

На завершення хочу представити Вам, Ваша Святосте, подарунок – скульптурну металеву копію «Великого бурштинового серця України». Унікальний за розміром бурштиновий камінь у формі зраненого серця, який зображає ця скульптура, був знайдений на півночі України. На момент вторгнення «Бурштинове Серце» зберігалося в Бучі та протягом часу окупації росіянами цього міста було закопане в землю і так врятоване від викрадення. Нехай цей скульптурний образ поранених українських сердець, який нагадує про трагедію геноциду, вчиненого російськими окупантами в Бучі та в інших місцях України, надихає на подальшу працю задля зцілення, задля утвердження правди та протистояння злу».

Після виступів глав і представників Церков і релігійних організацій України Папа Франциск висловив радість, що бачить релігійну спільноту України об’єднаною в прагненні миру і добра для України. Він порівняв лідерів різних спільнот з дітьми, які можуть жити далеко одне від одного, але всі збираються до матері, коли вона хворіє чи в біді. Так і українські релігійні спільноти, маючи відмінності між собою, єднаються задля блага матері України.

«Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато значить. Це схоже до дітей в сім’ї, де один є там, інший – деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом», – сказав Папа Франциск, підкреслюючи, що в цьому випадку не йдеться про єврейську, ісламську, християнську, православну чи католицьку Україну, але про «маму Україну», задля якої всі гуртуються разом. «Це приклад перед обличчям величезної поверховності, яку сьогодні бачимо в нашій культурі», – мовив Святіший Отець.

Папа згадав про те, що з дитинства знайомий з українською літургією, й відтоді зростає його симпатія до України. «Це давня симпатія, що виросла, і це мене ще більше наближає до вас. Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у моєму серці та благаю Бога, щоби Він змилувався над цим настільки відважним народом!» – наголосив Святіший Отець, подякувавши за цей візит і запросивши кожного в тиші, у спосіб, притаманний кожному, «в тиші, але разом помолитися за маму Україну». А тоді привітався з кожним делегатом зокрема.

Після цього Папа Франциск оглянув подарунки, які привезли із собою члени делегації.

Слово, яке Папа Франциск вручив у письмовій формі:

Дорогі брати, добрий день!

Вітаю вас і дякую Єпископу Маркосу за слова, які він скерував до мене від вашого імені. Я вдячний Богу, тому що ця зустріч з вами дозволяє мені певним чином мати близький контакт з українським народом, який є завжди присутній у моїх молитвах протягом цих місяців. Адже ви представляєте Церкви та Релігійні Організації України, в тому числі й Біблійне Товариство, яке є міжконфесійним. І ви берете участь у житті країни, намагаючись відповісти на соціальні виклики публічними виступами та різноманітною діяльністю, яка останнім часом міцно пов’язана з драматичною поточною ситуацією.

Хочу вам сказати, що я з вами у підтримці сімей, дітей, людей похилого віку, хворих, найбільш вразливих осіб. Я разом з вами у захисті прав віруючих кожної релігійної спільноти, особливо тих, які зазнають кривди і переслідування. Я з вами у зусиллях на благо ув’язнених і поневолених з політичних мотивів. Я підтримую ваші старання, спрямовані на відновлення поваги з боку всіх до принципів і норм міжнародного права та основоположних прав людини.

І я вважаю Божою благодаттю те, що всі ці ініціативи ви ухвалюєте і реалізуєте разом, як брати. Це є конкретним свідченням про мир в країні, яка страждає від війни. Ваші діяння, здійснені з наполегливістю і мужністю, ефективно готують завтрашній день, день миру, в якому економічні та політичні інтереси, що породжують війну, нарешті поступляться місцем спільному благу народів. Щодня я молюся про це. Молюся з вами і за вас, дорогі брати, за ваш народ, за улюблений український народ. Нехай Бог благословить його даром миру!

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень