A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Дмитро Кулеба: Україна, Велика Британія та Польща офіційно оголосили про створення нового тристороннього альянсу

Дата: 18.02.2022 14:40
Кількість переглядів: 108

За матеріалами офіційного сайту МЗС України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори із державною секретаркою у закордонних справах Великої Британії Ліз Трасс, яка вперше відвідує Україну з візитом. 

Під час візиту глави британської дипломатії до України, Київ, Лондон і Варшава офіційно оголосили про започаткування нового тристороннього формату українсько-британсько-польської співпраці. Глави дипломатій узгодили параметри нового альянсу, пріоритетні сфери взаємодії та опублікували відповідну спільну заяву.

Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна вдячна Великій Британії та Польщі, які стоять пліч-о-пліч з українським народом у зусиллях із захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої держави в межах її міжнародно визнаних кордонів. 

“Тристоронній альянс буде посилювати економічну, торговельну та енергетичну співпрацю України, Польщі та Великої Британії. Він також сприятиме захисту України від російської агресії. Такий формат стане дієвою запорукою миру, безпеки і розвитку в Європі”, - підкреслив міністр.

Візит глави британської дипломатії засвідчив солідарність Великої Британії з Україною на тлі агресивних дій Російської Федерації та став продовженням стратегічного діалогу двох країн в сфері політичних відносин, безпеки, торгівлі та контактів між людьми.

“Завдяки активному діалогу та домовленостям Президента Зеленського і Прем’єр-міністра Джонсона, українсько-британське стратегічне партнерство вийшло на безпрецедентно високий рівень”, - зазначив Дмитро Кулеба.

Міністри скоординували позиції в контексті втілення комплексного пакету стримування РФ від подальшої агресії, обговорили кроки задля деескалації ситуації та активізації політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

Міністр висловив вдячність за лідерську роль Великої Британії в консолідації міжнародної підтримки України та посиленні її обороноздатності: “Сьогодні Україна має надійного союзника, дії якого говорять за себе. Лондон передав Україні сучасну оборонну зброю та продемонстрував готовність блискавично застосувати жорсткі санкції проти Росії”.

Глава МЗС України окремо відзначив підтримку Великої Британії в зміцненні економічної та фінансової стабільності України.

 

Спільна заява Міністра закордонних справ України, Державної секретарки Великої Британії та Міністра закордонних справ Республіки Польща

Україна, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії та Республіка Польща мають глибокі історичні зв’язки, засновані на спільних цінностях, спільній відданості миру і безпеці та спільній історії протистояння агресорам, які загрожують свободі в Європі.

Ми повторюємо, що кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, включаючи договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу.

Наші три країни посилюватимуть спільну роботу для забезпечення стабільності та посилення стійкості України, зміцнюючи демократію на кордоні у Східній Європі.

З цією метою ми сьогодні домовилися розробити тристоронній меморандум про співпрацю. Це продемонструє нашу відданість подальшому зміцненню стратегічного співробітництва та взаємодії між нашими трьома державами щодо найбільш пріоритетних питань підтримки України.

Ми працюватимемо разом над просуванням нашої співпраці, яка включає, але не обмежується координацією підтримки Міжнародної Кримської платформи, посиленням співробітництва з питань кібер- та енергетичної безпеки, а також зміцненням стратегічних комунікацій для протидії дезінформації.

Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії та Республіка Польща продовжуватимуть надавати Україні підтримку, стоячи з Україною в єдності перед обличчям триваючої російської агресії та залишаючись повністю відданими тому, щоб стояти поруч з українським народом у його зусиллях із захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень