A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

"Боже, ти дарував Україні свободу, сьогодні збережи і захисти її", - Глава УГКЦ

Дата: 14.02.2022 16:49
Кількість переглядів: 100

За матеріалами сайту Релігійно-інформаційної служби України: https://risu.ua/bozhe-ti-daruvav-ukrayini-svobodu-sogodni-zberezhi-i-zahisti-yiyi---glava-ugkc_n126006

Cьогодні весь цивілізований світ дивиться на Україну, як на небезпечне місце на землі, звідки відкликають своїх громадян, своїх дипломатів. Глава УГКЦ у недільній проповіді у патріаршому соборі у Києві розповів, як діяти далі і якою має бути молитва за Україну.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ.

Глава Церкви нагадує, що цього року ми святкуватимемо 35 років Грушівського об'явлення, коли в дрімучі часи Совєцького Союзу в Грушеві українцям явилася Мати Божа, що трактувалося як благовіщення свободи України.

"Тоді Пречиста Діва Марія начебто об'явила нам Божий задум про Україну, про те, що імперія зла розвалиться. І це буде не ділом людини, а справою Божою", – розповів проповідник.

17 лютого в УГКЦ святкуватимуть 130 років з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого – ісповідника віри, в'язня сталінських концтаборів. Патріарх Йосиф перший розповів світові про Україну, яка за своє бажання бути свобідною заплатила великими жертвами. "Гори трупів і ріки крові", – сказав так про наші землі перед могутніми світу цього Патріарх Йосиф Сліпий.

"Ми сьогодні кажемо: Боже, ми пам'ятаємо, що це Ти воскресив нашу Церкву. Коли ми виходили з підпілля, то не могли собі уявити, до якої свободи Він нас кличе. І питаємо: чи те воскресіння було Твоїм жартом, Боже?" – риторично запитує він.

Глава Церкви відзначив, що воскресіння УГКЦ стало наче отим каменем, який розбив колоса на глиняних ногах і Совєтський Союз – тюрма народів розпалася. Чиєю силою? Тільки Божою! Бо тоді могутні світу цього, ні в Москві, ні у Вашингтоні – ніхто собі не міг уявити, що цей колос одного дня впаде.

І сьогодні ми кажемо: "Боже, ми пам'ятаємо про те Твоє діло. Що воно означає? Чи той колос знову встане на глиняні ноги? Ми пам'ятаємо, як воскресла Україна силою благодаті Божої, відновила свою державність, свою соборність, за яку змагалися цілі покоління наших попередників. І ми знаємо, що це було діло Боже. І питаємо себе сьогодні: Боже, чи то був Твій жарт? Чи Ти нас тільки спокусив запахом тієї свободи? А тепер хочеш її відібрати?

Стоячи сьогодні в нашому патріаршому соборі, кажемо: Боже, ті Твої діла є невідкличні так само, як Твоє воскресіння з мертвих. Подобається це комусь чи ні. Ми сьогодні молимо Тебе, Боже: не зважаючи на наші гріхи чи наші заслуги, але так, як ти 35 років тому Ти благовістив нам свободу, 30 років тому її дарував, сьогодні збережи її для нас. Захисти Україну, захисти наш народ. Не зважай на нашу праведність чи гріховність, а подивися на святість Твоєї Церкви-мучениці, Твого народу, до якого Ти прийшов, щоб спасти", – промовив Глава УГКЦ.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень