A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

День української мови в Румунії

Дата: 30.12.2021 13:48
Кількість переглядів: 141

Текст та фото: офіційний сайт СУР: https://uur.ro/%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d1%97-%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d0%bc%d1%83%d0%bd%d1%96%d1%97-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d1%81%d0%b2/?lang=uk

17 грудня 2021 року, у Сату Маре було відзначено День української мови в Румунії.

Офіційно запроваджений законом №213/2018, за ініціативи голови Союзу українців Румунії (СУР) Миколи Мирослава Петрецького, День української мови в Румунії відзначається щорічно 9 листопада, але цього року через заходи для запобігання та протидії наслідкам пандемії COVID-19 він був відсвяткований 17 грудня.

У заході взяли участь: голова Союзу українців Румунії, депутат  Миколa Мирослав Петрецький, тимчасовий повірений у справах України в Посольстві України в Румунії Паун Рoговей, заступник держсекретаря Департаменту міжетнічних відносин Генерального секретаріату Уряду Румунії Томас Шінділаріу, заступник мера м. Сату Маре Стaн Георге, члени ради СУР, директори культурно-освітніх закладів з Марамуреша, Караш-Северіна, Сучави, Тіміша, Тульчi (Румунія), а також гості з Ужгорода, представники місцевої адміністрації Сату Маре, які завжди беруть участь у всіх заходах СУР.

Під час заходів, присвячених Дню української мови в Румунії, представники Союзу українців Румунії вручили подяки представникам місцевої адміністрації Сату Маре, а також вчителям за підтримку i популяризацію етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності українців Румунії.

За підсумками конкурсу «Кращий вчитель», проведеного Союзом українців Румунії, у цей важливий день також відбулася церемонія нагородження 28 вчителів, які викладають українську мову в румунських школах. Окрім дипломів, вони отримали ноутбук, відеопроектор та інтерактивну дошку.

Програма заходів у Сату Маре мала і важливу науково-дослідницьку складову, а саме включала проведення міжнародної конференції «Українці в Румунії: історія, сучасність та перспектива», в якій взяли участь дослідники з Румунії, України та Словаччини, які продовжили свою роботу і другого дня – 18 грудня в Сату-Марському музеї. Під час конференції також було презентовано книги, видані та фінансовані Союзом українців Румунії.

Завершився захід концертною програмою українських пісень та колядок у виконанні Лоредани Еви Морар з повіту Сату Маре та вокально-інструментального ансамблю «Червона Калина» з Марамуреського повіту.

Партнерами цієї події виступили:  Префектуpа Сату Маре, Сату-Марська повітова рада, Повітовий музей Сату Маре, Ужгородський національний університет (Україна), Філологічний факультет Університет ім. Бабеша-Бойоя, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Румунське суспільне телебачення TVR1, Музей архітектури та народної цивілізації в Ужгороді (Україна), Всесвітня служба Радіо Румунія, Сату-Марське телебачення ”Nord-Vest TV”.

Для кожного народу найважливішою є рідна мова, це священна спадщина, яка передається з покоління в покоління у письмовій або усній формі. Тому потрібні постійні та послідовні зусилля для збереження та передачі цього мовного скарбу прийдешнім поколінням.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень