A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Відбувся робочий візит Голови ДЕСС Олени Богдан до Угорщини

Дата: 22.12.2021 13:19
Кількість переглядів: 133

За матеріалами офіційного сайту ДЕСС: https://dess.gov.ua/visit-to-hungary-december-2021/

Олена Богдан, Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), провела робочі зустрічі з представниками низки органів державної влади Угорщини та представниками громадських організацій української спільноти в Угорщини під час дводенного робочого візиту 15‒16 грудня 2021 року до м. Будапешт, Угорщина.

Візит відбувся на запрошення Уповноваженого Міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини з питань розвитку політики сусідства Ференца Калмара та є важливим продовженням консультацій у межах відновлення роботи Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин. Водночас візит був спрямований на обмін досвідом державних політик у сферах забезпечення прав національних меншин та свободи совісті, розширення робочих контактів у цих сферах.

Консультації включали зустрічі з Головою Комітету з питань національностей Державних Зборів (Парламенту) Угорщини Імре Ріттером та іншими членами очолюваного ним Комітету, представниками Офісу Прем’єр-Міністра Угорщини Річардом Тірчі та Тібором Федором. За сприяння та участі Посольства України в Угорщині було проведено зустріч із представницями громадських організацій української спільноти Угорщини.

У процесі консультацій з угорськими урядовцями та парламентаріями Олена Богдан зокрема пояснила важливість поєднання викладання державною мовою та мовою національної меншини: «Права дитини та інтеграція суспільства перебувають у фокусі нашої уваги поряд зі сприянням збереженню мовної та культурної самобутності етнічних спільнот України. Вільне володіння державною мовою поряд із мовою своєї етнічної спільноти відкриває перед дитиною максимум можливостей у виборі життєвого шляху». «Державна політика має бути спрямована на формування єдності в розмаїтті та запобігати фрагментованості суспільства, а це можливо лише в тому разі, коли всі громадяни вільно володіють державною мовою», ‒ наголосила очільниця відомства. Україна підтримує державним коштом сотні шкіл, де викладання ведеться мовою певної національної меншини, зокрема понад 70 шкіл з угорською мовою викладання.

Під час зустрічі з Мартоном Уґрожді, директором Інституту закордонних справ та торгівлі, який є провідним аналітичним центром Угорщини з питань зовнішньої політики, сторони обговорили роль питання меншин у двосторонніх взаєминах між Україною та Угорщиною і можливості покращення співробітництва.

Окрему увагу під час візиту було приділено обговоренню політиці інтеграції ромського населення: на ній була сфокусована зустріч з Урядовим Уповноваженим Аттілою Стойко, заступницею Державного секретаря з питань соціальної інтеграції Міністерства внутрішніх справ Угорщини Каталіною Віктор Лангерне та речником ромської національної меншини в Парламенті Угорщини Феліксом Фаркашем.

Символічно, що напередодні візиту Україна й Угорщина відзначили 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. Усі консультації були проведені за участі представників дипломатичного корпусу України та Угорщини. ДЕСС висловлює сподівання на подальший плідний розвиток діалогу та висловлює щиру вдячність усім, хто сприяв цьому візиту та взяв участь у консультаціях.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень