A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Президент Зеленський підписав закон про військове капеланство під час зустрічі з Радою Церков

Дата: 22.12.2021 11:36
Кількість переглядів: 114

За матеріалами офіційного сайту ВРЦ і РО

Глава держави обговорив із релігійними діячами питання, які турбують віруючих України різних конфесій. 

Володимир Зеленський відзначив, що Україна є однією з небагатьох країн, де ефективно діє така міжконфесійна рада як ВРЦіРО, та привітав присутніх релігійних діячів із 25-річчям Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Зустріч Президента України з ВРЦіРО відбулася в президентському Офісі у п’ятницю, 17 грудня 2021 року.

Головуючий у ВРЦіРО, президент УБТ Григорій Комендант подякував Главі держави за зустріч і приділений час: 

“Ця зустріч є надважливою і цінність її в тому, що ВРЦіРО є голосом абсолютної більшості народу України. Це чудова можливість для нас сказати вам чим живуть українці та що їм болить. Бажаю, щоб наша розмова відбулася конструктивно, а її позитивні результати відчули усі громадяни України”.

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив подяку за те, що після багатьох років розробок і консультацій Закон України «Про Службу військового капеланства» нарешті був прийнятий. Він відзначив, що в Україні формується колективний імунітет не тільки до коронавірусу, але й до корупції, російської агресії та пропаганди. Митрополит побажав, щоб 2022 рік став роком розвитку та поступу: і в економіці, і в сфері духовного життя наших співгромадян.

У відповідь на це Глава держави засвідчив, що для держави та її захисників дуже важливе душпастирське служіння, яке відважно звершують військові капелани різних конфесій. У присутності членів ВРЦіРО Президент Володимир Зеленський підписав цей Закон, який набере чинності з 1 липня 2022 року.

У розвиток обговорення захисту суспільної моралі єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький звернув увагу на відсутність в Україні фільтрів, які б хоч трохи могли обмежувати поширення аморальних медіа продуктів та ігроманії, що шкодить передусім дітям.

"У 2021 році по статистичним показникам народжуваність в Україні була удвічі меншою, ніж смертність, – це свідчить, що демографічна криза дедалі погіршується. Тому ВРЦіРО пропонує створити окреме Міністерство у справах сім’ї, дітей і молоді, а також довести до завершення реформу інтернатів для сиріт, щоб замість них створювалися дитячі будинки сімейного типу”, – наголосив Михайло Паночко, Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської.  

Він також закликав Главу держави сприяти забороні комерційного сурогатного материнство в Україні, оскільки по суті воно є різновидом торгівлі людьми. Єпископ побажав Президенту Зеленському чути і дослухатися до побажань людей України – в різних регіонах, що допоможе краще розбудовувати нашу державу, розуміючи реальне становище людей. 

Президент Володимир Зеленський погодився з тим, що сім’я є найкращим осередком для виховання дітей: “Я ще не бачив щасливих дітей в інтернатах, проте у будинках сімейного типу діти мають можливість зростати у любові та турботі”.

Говорячи про миробудівничі ініціативи, які особливо важливі для єднання та гуртування українського суспільства в умовах російської агресії, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім запропонував створити в Україні центр розбудови миру.

Єпископ Закарпатської Реформатської Церкви Олександр Зан-Фабіан звернув увагу на будівництво доріг, як одну із ознак покращення якості життя в Україні, що відзначають заробітчани, які повертаються з-за кордону в Україні. 

Єпископ розповів про запрошення Міжконфесійної ради Угорщини відвідати Будапешт, яке надійшло до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Там відбудуться зустрічі на найвищому рівні: з керівництвом країни, представниками парламенту та угорськими релігійними діячами.

Зустріч завершилася взаємною згодою Президента України та членів ВРЦіРО надалі розвивати державно-церковний діалог і взаємодію на рівні керівництва держави.

«Хотів би подякувати вам за те, що ви робите, щоб наше життя було справді мирним і спокійним. Робите своєю працею, своїми молитвами, своїм щоденним життям», – наголосив Володимир Зеленський.

Для того, щоб спільно знаходити рішення для складних суспільних проблем, члени Ради Церков запропонували створити робочу групу з представників Офісу Президента України та ВРЦіРО.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень