A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

«Окупація позбавила Крим релігійної свободи та створює серйозні ризики для збереження етнічного та релігійного розмаїття Криму» ‒ Голова ДЕСС Олена Богдан

Дата: 08.12.2021 11:29
Кількість переглядів: 147

За матеріалами офіційного сайту ДЕСС: https://dess.gov.ua/occupation-deprives-crimea-of-religious-freedom-and-creates-serious-threats-for-crimea-ethnic-and-religious-diversity/

За результатами чергового, дев’ятого раунду неформальних консультацій Україна‒ЄС з питань правових наслідків тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, що відбулися 1 грудня у м. Брюссель (Бельгія), Європейський Союз засвідчив підтримку Україні. «ЄС не визнає зараз і не визнає в майбутньому незаконну анексію Кримського півострова Російською Федерацією. Він залишається відданим повністю імплементувати політику невизнання», ‒ повідомила Європейська служба зовнішніх зв’язків.

Цього тижня передаємо докладніші матеріали для подальшої роботи.

У складі роботи української делегації Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олена Богдан поінформувала ЄС про загрози етнічному й релігійному розмаїттю Кримського півострова, порушення релігійної свободи та свободи вираження поглядів.

Разом із Головою ДЕСС, у складі української делегації на чолі з першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою працювали постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук, заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць, перший заступник керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Віталій Секретар, заступник голови Державної служби морського та річкового транспорту України Анатолій Іванкевич, представники Міністерства закордонних справ та силових відомств.

Зокрема ДЕСС підкреслює стурбованість у таких вимірах.

Згідно з офіційними даними, до окупації в Криму діяли щонайменше 2220 релігійні організації, які представляли щонайменше 43 деномінації. Натомість станом на кінець 2020 року РФ повідомляє про 907 релігійних організацій, які представляють близько 20 деномінацій. Таким чином, як кількість релігійних організацій, так і кількість деномінацій, які вони представляють, зменшилася в понад двічі.

Православна Церква України на межі зникнення з території Криму. З початкових близько 50 громад на сьогодні залишилося менше 10.

Свідки Єгови – мирне релігійне об’єднання, яке вільно функціонувало в Криму до окупації та понині безпечно й законно функціонує в Україні, у 2017 році було заборонене в РФ як «екстремістська організація». Попри норми міжнародного права, РФ поширює своє національне законодавство на окуповану територію та унеможливлює діяльність Свідків Єгови в Криму.

Спільноти, які не засвідчують підтримку окупаційній адміністрації, зазнають звинувачень або в екстремізмі, або в незаконній місіонерській діяльності, або порушенні порядку мирних зібрань.

Меджліс – представницький орган кримськотатарського народу – залишається забороненим як «екстремістська організація». У червні 2021 року незаконно сформований суд окупаційної влади Криму виніc заочний вирок 6 років ув’язнення голові Меджлісу Рефату Чубарову. У вересні 2021 року, після масштабних обшуків, були арештовані заступник голови Меджлісу Наріман Джелял (Джелялов) і його двоюрідні брати Азіз та Асан Ахтемови. З 4 вересня по 1 листопада 2021 року відбулися щонайменше 154 затримання за звинуваченням в незаконному зібранні. Тільки двоє з усіх затриманих не були кримськими татарами. Ця нова хвиля репресій виглядає як відповідь РФ на започаткування Україною Кримської платформи. Станом на вересень 2021 року наявні 132 адміністративні провадження проти релігійних організацій та їхніх членів зі звинуваченням у незаконній місіонерській діяльності.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень