A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Створено Громадську раду ДЕСС

Дата: 18.10.2021 10:36
Кількість переглядів: 116

Про це повідомляє офіційний сайт ДЕСС: https://dess.gov.ua/dess-public-council-created/

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 №  996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» при Державній службі України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) утворено Громадську раду.

Зустріч, присвячена утворенню Ради, відбулася 12 жовтня 2021 року в змішаному форматі: для живого спілкування учасники зібралися в Кримському домі (м. Київ), решта членів Ради долучилися до засідання онлайн за допомогою платформи Zoom.

Подію організувала Ініціативна група з формування громадської ради. У заході взяли участь Голова ДЕСС Олена Богдан, інші співробітники ДЕСС, члени новоствореної Громадської ради та партнери — Державне підприємство «Кримський дім», проєкт «Сприяння соціальній згуртованості України», який реалізується у партнерстві з Американською асоціацією юристів «Ініціатива з верховенства права», громадська організація «Центр громадянських свобод», благодійний фонд «Восток SOS».

На відкритті зустрічі Голова ДЕСС Олена Богдан висловила теплу подяку за створення Громадської ради та можливість спільної зустрічі офлайн Кримському дому та особисто пані Аніфе Курсеітовій ‒ заступниці директора Кримського дому та голові громадської організації «Кримська родина», яка очолила Ініціативну групу зі створення Громадської ради; партнерам ДЕСС, завдяки яким стала можливою ця зустріч; та всім членам Ініціативної групи. «Це Ініціативна група, яка надихала. Коли ми побачили її склад, було передчуття, що і склад Громадської ради буде непересічним – співпраці з яким ми будемо чекати з великим ентузіазмом… Серед шести членкинь і членів ініціативної групи було представлено щонайменше 4 різні релігії. Кажу, «щонайменше», оскільки двоє ще не ділилися з нами своїми релігійними поглядами».

Перед учасниками зібрання виступили члени Ініціативної групи з формування Громадської ради.

У вітальному слові Аніфе Курсеітова, голова Ініціативної групи, зазначила, що Держслужба з етнополітики та свободи совісті — це дуже важлива державна установа, у якої багато роботи, а також висловила особисту подяку Голові ДЕСС за співпрацю та плідну комунікацію. «Я впевнена, що Громадська рада посилить цю роботу. Ми щиро дякуємо за співпрацю, завжди раді зустрічати вас у Кримському домі та працювати задля спільної користі й допомоги всім спільнотам».

Костянтин Сігов, консультант ДЕСС і член Ініціативної групи зі створення Громадської ради при ДЕСС, український інтелектуал, нагадав присутнім цінності ДЕСС. Це відкритість, відповідальність, доброзичливість та єдність у розмаїтті. Він зазначив, що ДЕСС є відкритою до обміну поглядами й досвідом з повагою до розмаїття виборів духовного шляху та культурних традицій, наголосивши, що принцип відкритості не загрожує нашій ідентичності, а навпаки, поглиблює та збагачує її. «Усі релігійні та етнічні спільноти об’єднує те, що наш дім ‒ Україна. Працюємо над тим, щоб розвивати та берегти єдність релігійних та етнічних спільнот України», ‒ процитував філософ цінності Служби.

«Дозвольте до цих чотирьох цінностей додати п’яту цінність – мудрість. Мені здається, велика відвага була, коли Голова нашої Служби «поставила на мудрість», тому що без неї не так легко гармонізувати всі інші виміри діяльності». Він зауважив, що сайти проєктів, започаткованих за ініціативи ДЕСС, — «Нова бібліотека Софії» та «30 років спільнодії, 30 років спільнотворення» —розповідають про історії конкретних спільнот і показують, як цінності втілюються в реальності.

«Для нас найважливішою є практика мудрості. Досвід довіри, доброзичливості, відкритості є ґрунтовним для людства і для відчуття, що між людською мудрістю та Софією-Мудрістю нема розриву. Думаю, вона інкогніто прямо тут, у цьому просторі серед нас. І мудрість буде допомагати нам зробити все для того, щоб ці чесноти, цінності були живими, допомагали нам практично долати складнощі, будувати наші спільні стратегії. Я вдячний усім, хто дає свій час і увагу для нашої спільної роботи».

«Відповідальність спонукає нас зростати зі стану «гвинтика» до рівня відповідального громадянина, який здатен взяти на себе обов’язок берегти та розширювати простори миру заради спільного блага – утвердження єдності, взаємної довіри та загального добробуту».

Євгенія Полуектова, членкиня Ініціативної групи, представниця Національних духовних зборів бахаї України, зауважила, що брак довіри в нашому суспільстві, особливо до державних інституцій, паралізує їх роботу. «Ми всі шукаємо відповіді, якими мають бути стосунки між людьми, громадами, державними інституціями. Мені видається, що робота Громадської ради може бути інструментом конструктивної взаємодії громад та ДЕСС. Радісно бачити тут такі різноманітні групи людей із різних спільнот, різних світоглядів та культур. Розмаїття не має бути причиною для конфліктів, а може бути джерелом сили. Ми разом можемо докладати зусилля для досягнення спільної мети. А вона полягає в тому, щоби побудувати справедливе, толерантне, відкрите суспільство, у якому є матеріальне та духовне процвітання. Сподіваюся, наша робота буде продуктивною, бо ми як Громадська рада зможемо обстоювати інтереси не тільки кожен своєї спільноти, а думати про інтереси всього суспільства».

Голова ДЕСС розповіла членам Громадської ради про  задачі та функціональні обов’язки Держслужби. Олена Богдан зазначила, що Держслужба України з етнополітики та свободи совісті — це структура, яка сприяє діалогу та міжкультурному спілкуванню, зокрема розповіла про проєкти ДЕСС — «Нова бібліотека Софії-Мудрості» та «30 років спільнодії, 30 років спільнотворення». «У засобах масової інформації зазвичай подається кризова інформація. Про неї важливо знати, але, на жаль, історії добра, які надихають, як правило, не потрапляють до ЗМІ. А це історії, які є дуже важливими для нашого суспільства, зокрема для натхнення у спільнотворенні нашого суспільства. Для нас дуже важливо, щоб усі люди могли відчути: те, яким є наше життя, — це наша спільна відповідальність, результат нашої взаємодії, нашого спільнотворення і що наші спільнодія та спільнотворення не мусять мати бар’єрів ідентичності, віросповідань, бар’єрів культур».

Голова ДЕСС розповіла, що ДЕСС є надавачем адміністративних послуг релігійним організаціям, а також розповіла про роботу, що стосується етнополітики в міжнародному вимірі та вимірі внутрішньої  державної політики.

«Хоча в царині етнополітики ми не є надавачем адміністративних послуг і здійснюємо, радше, аналітичну, медіаційну функцію, цей напрямок є надзвичайно інтенсивним і складним. Ми відповідальні за реалізацію міжнародних зобов’язань України в царині, що стосується національних меншин і корінних народів. Україна має зобов’язання за рамковою Конвенцією із захисту прав національних меншин, Європейською хартією регіональних мов і мов меншин, а також за низкою інших міжнародних документів, які підтримує Україна. Завдання ДЕСС — ідентифікувати, що в Україні робиться з боку держави в цьому напрямку. Це великий масив роботи. Ми прагнемо побачити цілісну картину і повідомити про неї світу, адже Україна ‒ це країна, яка бере участь у роботі Ради Європи та ОБСЄ, має закріплений у Конституції курс європейської та євроатлантичної інтеграції. Це напрям, який потребує значної аналітично-моніторингової роботи та роботи з розвитку законодавства».

Під час зустрічі Голова ДЕСС підписала Наказ щодо затвердження складу Громадської ради ДЕСС та відповіла на запитання учасників зустрічі щодо роботи Служби.

Максим Мельніков, консультант ДЕСС і член Ініціативної групи, зробив для учасників зустрічі презентацію про правові засади та практику роботи громадських рад при центральних органах виконавчої влади: що важливо знати про функціонування ради, її завдання, права, форми роботи, принципи членства в Громадській раді та підстави його припинення.

Відбулося знайомство членів Громадської ради. Серед них ‒ жінки й чоловіки різних етнічних та релігійних ідентичностей. За символічним збігом, саме в цей день – 12 жовтня – відзначають Свято поваги до культурного розмаїття в Аргентині, День зустрічі культур в Коста-Ріці та День опору корінних народів у Венесуелі.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень