Зустріч офіційної делегації Сьвєнтокшиського воєводства з польською спільнотою Вінниччини
На запрошення Голови Вінницької облдержадміністрації Сергія Борзова щодо участі у святкових заходах, присвячених 30-й річниці Незалежності України, 22-24 серпня у Вінницькій області перебувала офіційна делегація Сьвєнтокшиського воєводства на чолі з Головою Сейміка воєводства паном Анджеєм Прушем. У програмі триденного візиту польської делегації було заплановано зустрічі з громадськими організаціями польської спільноти Вінниччини.
22 серпня гості з Польщі відвідали Польський дім у м. Бар, директор якого Маргарита Медведєва разом з представниками місцевої влади привітала польську делегацію, ознайомила їх з історією виникнення Польського дому, провела екскурсію по його території та приміщенню, розповіла про роботу гуртків та ансамблів, які діють при ньому. Чуттєвим акцентом для гостей став виступ найкращих творчих дитячих та молодіжних колективів. Також польська делегація мала можливість познайомитись з історією міста Бар, доторкнутись до тих історичних місць та будівель, які були свідками спільної польсько-української давнини.
23 серпня представники громадських організацій польської спільноти Вінниці та області мали можливість зустрітись з офіційною делегацією із Сьвєнтокшиського воєводства. Зустріч відбулась у приміщенні римсько-католицького костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської у Вінниці. Привітав гостей отець Костянтин, який ознайомив їх з історією монастиря капуцинів, провів екскурсію його знаменитими підземеллями. В одному з приміщень монастиря на гостей чекали голови польських товариств, які привітали їх традиційним польсько-українським звичаєм – хлібом та сіллю. Під час розмови представники польської спільноти Вінниччини поінформували польських посадовців про роботу, яка проводиться ними щодо відродження та розвитку польської культури, мови, історії на теренах Вінниччини; висловили подяку за підтримку польської держави у цій роботі та накреслили нові напрямки співпраці у створенні позитивного польсько-українського іміджу, зазначивши що саме незалежність України надала можливість вільному розвитку як польської так й культур інших національних спільнот, що проживають на території України, зокрема Вінниччини. Зі свого боку польська делегація засвідчила свою готовність підтримувати культурно-освітні проєкти поляків Вінниччини, подякувала їм за сприяння у розвитку польсько-української співпраці та активну громадську роботу щодо зміцнення добросусідських взаємовідносин між Україною та Польщею.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)