На Вінниччині вшановано 110 річницю з дня народження єврейського поета Овсія Дріза.
У невеличкому подільському містечку Красне, що на Тиврівщині, 16 травня було вшановано пам?ять поета Овсія Дріза. Саме у цей день 1908 року в родині єврейського ремісника народився майбутній поет, який один з небагатьох писав твори на рідній мові – їдиш. Не легкою видалася творча доля поета. На при кінці 20-х років вийшли друком його перші твори у літературних виданнях, а вже в 30-х роках виходять перші поетичні збірки. На жаль, з 1934 до 1959 року поезія Дріза не видавалась із-за жорстокої сталінської цензури та антиєврейської політики. Лише 60-70— ті роки стали для Овсія Дріза вершиною визнання. Його книжки друкувалися мільйонними тиражами, перекладалися на мови народів тодішніх радянських республік, окрім української, хоча більшість життя його пов'язана саме з Україною. Прожив поет всього 62 роки, але через все життя проніс любив до своєї малої батьківщини, якій присвятив багато творів.
За ініціативи Вінницького обласного товариства єврейської мови та культури (голова товариства – Олександр Цодікович) при співпраці з місцевим письменником Василем Щусем та за підтримки управління у справах національностей Вінницької облдержадміністрації було проведено значну роботу з підготовки заходів для вшанування пам?яті видатного земляка – Овсія Дріза.
У день 110 річниці з дня народження поета на Краснянському будинку культури було відкрито меморіальну дошку. У заході взяли участь голова Тиврівського районної ради Ярослав Красовський, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, голова Новоміської сільської ради Володимир Максименко, єврейська громада Вінниччини, жителі села та учнівський і педагогічний колектив місцевої школи.
Під час урочистостей було презентовано Подільський єврейський альманах, випуск якого присвячено життєвому та творчому шляху поета. На завершення заходу учнями Краснянської школи було представлено літературно-мистецьку композицію до дня народження відомого земляка.
Видання книги та виготовлення меморіальної дошки відбулось за фінансової підтримки управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації відповідно до Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки