A A A K K K
людям із порушенням зору
Вінниччина Релігійна та Міжнаціональна

Десятки тисяч віруючих зібрало паломництво на Іосафатову долину

Дата: 16.08.2017 13:51
Кількість переглядів: 335

Блицько 35 тисяч вірян, в тому числі, одинадцять архієреїв  на чолі з предстоятелем Української православної церкви митрополитом Онуфрієм  взяли учать у паломницві на Іосафатову долину с. Голинчинці Шаргородського району, яку щороку звершують 15 серпня.

Хресний хід вирушив з с. Голинчинці від Храму Святого Димитрія Солунського та пройшов п’ятикілометровий шлях до Іософатової Долини

Численні віряни як із України, так і з ближнього зарубіжжя везли із собою головні символи християнської віри - хрести, щоб встановити їх на Долині. Завершився Хресний хід традиційно -  святковим Богослужінням.

По закінченню Божественної літургії з вітальним словом до духовенства та вірян звернулися голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та заступник голови обласної ради Ігор Хміль.

Валерій Кровій привітав митрополита Онуфрія, на Вінниччині та подякував усім, хто прийшов в цей день до Іосафатової долини.

«Долина Хрестів є наша велика сакральна святиня, де дійсно відчувається благодать Бога, - наголосив очільник області, - вертаючи сторінки історії, з сумом згадуємо як тогочасна влада робила усе можливе, щоб знищити пам'ять  про чудо на Іософатовій Долині. То був страшний час -закривалися храми, руйнувалися людські душі. Але вірні Богу і церкві люди не забули святого місця. І саме на нашу долю випала важлива місія - зцілювати рани минулого та виправляти помилки наших предків.»

Очільник області подякував також ченцям Шаргородського монастиря та вірянам, які відроджують святиню десятиліттями -  «спочатку відновили традицію ставити хрести, пізніше  організовувати паломництво, яке уже збирає не сотні, а десятки тисяч вірних і не тільки з України».

 

Для довідки:

 Історики, вивчаючи історію Поділля, у своїх працях писали: „У першій половині  ХІХ ст.  територію  Правобережної  України (насамперед, Поділля) охопив  масовий релігійний рух, пов'язаний з «чудесами». Ці явища за своїми масштабами та  інтелектуально-емоційним  наповненням є  унікальним не тільки в українській, а й у світовій  історії, тому вони потребували спеціального дослідження. ”

Навесні 1924 року дороги до Голинчинців перекрили, зрізано всі хрести до єдиного. Відкриті були судові процеси над так званими «ініціаторами» Йософатівського чуда.

Майже півтора року йшло розслідування. 21 червня 1925 року в залі вінницького губернського суду почалася найгучніша справа тих років на Поділлі, що у хроніках офіційно називалася «Справа про хрести на Йосафатовой долині». На лаві підсудних було 9 священиків і 18 мирян.

З доповіді цивільного обвинувача можна довідатися, що за п'ять місяців 1923 року в долині побувало більш одного мільйона п'ятисот тисяч віруючих.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень