A A A K K K
людям із порушенням зору
Управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації

Олександр Крученюк: Оцифровування архівних документів – один з основних напрямків діяльності архіву області задля збереження пам’яті про жертв тоталітарних режимів

Дата: 31.10.2017 13:42
Кількість переглядів: 377

Фото без опису

30 жовтня,  відбулась зустріч делегації польського інституту національної пам’яті  з заступником голови облдержадміністрації Олександром Крученюком.

Польську  делегацію представляли  заступники  директора архіву Інституту національної пам’яті  Маріуша Жулавніка та  Маріуша Квасьняка, а також співробітниця  Дорота Левши.

З вінницької сторони участь у зустрічі взяли  начальник управління національностей та релігії облдержадміністрації Ігор Салецький, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун.

Під час зустрічі Олександр Крученюк зазначив: «Польщу і Україну, зокрема Вінниччину, пов’язує тісна  багаторічна співпраця в багатьох сферах економіки, освіти, медицини і культури. І сьогодні є можливість, і зацікавленість  з обох сторін, торкнутися і архівної справи. Оцифровування архівних документів – пріоритетний напрям реформування архівної системи України. Обласний державний архів Вінниччини  є одним з передовиків у цій справі. Однак, на даний час, у зв’язку з непростою економічною ситуацією у країні, не має можливості профінансувати цю роботу у необхідному обсязі. Тому ми зацікавлені у залученні техніки і фінансів від наших закордонних партнерів для прискорення процесу копіювання документів. І вважаєм доцільним якнайшвидше оцифрувати не лише архівні справи окремих національних або релігійних груп, а весь масив документів,  що знаходяться у Вінницькому архіві».

Посадовець також зауважив, що українська держава вважає одним з пріоритетів своєї гуманітарної політики – це  збереження пам’яті про жертв тоталітарних режимів. «Нещодавно була проведена потужна декомунізаційна кампанія - спрямована на ліквідацію залишків комуністичної ідеології та вшанування жертв репресій», - відмітив Олександр Крученюк.  

У свою чергу представники з Польщі подякували за зустріч та теплий прийом. А також запевнили у готовності спільно працювати задля того аби відновити правдиву історію тих трагічних часів, від яких понесли значні втрати як український, так і польський народи у 1937- 1938 роках.

Під  час візиту планується  остаточне узгодження пунктів угоди  між польським інститутом національної пам’яті  та українською стороною про копіювання справ репресованих 1937-1938 рр.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень